Ma olen aastaid teinud kaasa “naiselikkuse” nõiajahti. Pidanud end tagasi hoidma, et mitte olla liiga jõuline, liiga osav, liiga aktiivne, liiga intensiivne ehk seda, mida ei peeta naiselikkuseks. Tundnud ka tunnet, et mees on minust väiksem ja ma pean end alla tõmbama, et oma väega temast mitte üle kihutada. Otsinud naisteringidest, raamatutest seda õigeks naiseks olemise retsepti.
Ma olen küll üsna isepäine ja väldin paikapandud rolle, aga kuskil sügaval on süütunne, et ma pole piisavalt naiselik. Sest õige naine on malbe, mahe, kannatlik, armastav, hoidev, pehme, naeratav, heatujuline ja kõige olulisem ta laseb mehel teha otsuseid ja juhtida. Mina aga kondan aegajalt enda sügavates mustades tunnete jõgedes, seal pole kohta rõõmsameelsusele ega malbele naeratusele, minu tulisus võib kõrvetada valusalt ja minu rutakus ei anna vahel võimalust ühelgi mehel minu jaoks midagi ära teha, sest ma tahan ise olla see esimene, avastaja ja ma armastan võistelda. See kogemus, mida ma olen tembeldanud mehelikuks pooleks annab mulle tiivad, vabaduse tunde ja ma ei ole seda mõistnud, sest see pole ju naiselik.
Mul on rõõm olnud viimase kahe kuu jooksul osaleda kahel peol, kus pidi olema vastassoo rollis ning osalenud koolitusel, kus uuriti naises sisemist mehelikkust. See on olnud väga vabastav ja silmiavav paar kuud. Just seal sisemise mehelikkuse koolituselt naistele, leidsin üles jälle selle vabaduse tunde, elususe, kire. Mulle oli nüüd ilmne, et selline elususe ja vabaduse tunne ei saa olla vale ja ma läksin selle mehelikkuse-naiselikkuse teemaga sügavasse otsingusse iseendasse. Jagan siin oma taipamisi ja palun võta seda kui minu kogemust, see ei pretendeeri tõele, kuid annab ehk ühe vaatenurga sellele teemale.
Esiteks. Meie sisemine naiselikkuse-mehelikkuse kogemus on pidevas muutumises ja see on normaalne! Elu on muutus. Kas domineerib mehelik olek või naiselik olek, see sõltub oludest, sest me vastame sellele energiale, mis ja kes on meie ümber. Samuti nagu meie südametöö muutub, kui on vaja kiiremini kõndida, muutub ka meie energeetika loomulikult. Me oleme elav organism mitte ainult füsioloogiliselt vaid ka energeetiliselt. Sundida end jääma ühte kindlasse piparkoogivormi (loe: pehme, malbe naine), kui sa oled olukorras, kus sul on vaja enda eest seista, on ebaloomulik ja halvav ning võib sulle olla lausa kahjulik.
Meie mõlemad energiad- mehelik ja naiselik on lahutamatud ja üksteist toetavad. Kumbagi neist ei tohi alla suruda ega endast ära lõigata. Surudes maha oma meesenergiat, kaotab naine sisemise toe, just toe selleks, et oma naisenergiat täiel rinnal kogeda. Mehelik energia on struktuur, mis tekitab naises sisemise turvatunde. Annab julgust, et lubada särada naiselikus väes, aga ka julguse, et kogu südamest armastada! Mehelik energia annab kirglikkuse ja sellega elususe.
Mida siis peale hakata? Ole loomulik. Ole täpselt selles energias, kus sa oled ja hinnanguvabalt. Hinnangud sandistavad ja ei lase energial vabalt voolata. Luba kogeda kõike, mis sinus avaldub. Siis sa saad kogeda endas mehelikkuse ja naiselikkuse mängu, sinu enda sisemise mehe ja naise tantsu, mis on meeletult vägev kogemus.
Luba endal tantsida ka vabalt sellega, mis ja kes on su ümber. Ära anna ise hinnanugid kellelegi teisele- ei meestele ega naistele. Kui sinus ei ole sisemisi takistusi meheliku-naiseliku energia voolamises, siis on väga suur tõenäosus, et ka väliselt hakkavad suhted paika loksuma nii meeste kui naistega. Väline on sisemise peegeldus.
Ja suures plaanis- kuigi sinus on nii mehelik kui naiselik pool, ei ole sa kumbki ja samas oled sa mõlemat. Sinu energiasüsteem on sama täiuslik kui füsioloogia, seal on kõik alati tasakaalus, kuigi me alati ei suuda seda mõista. Ära tähtsusta üle ega alahinda ühtegi kogemust ega olekut. Süda pole tähtsam kui kopsud. Ole loomulik. Sina oled ikka Sina ja ilmselt veel rohkem Sina, kui jätad püüdlused olla midagi, mis ei tule loomulikult. Sa oled imeline oma eheduses!
Ja nagu ikka, olen sinu jaoks olemas teraapias, kui soovid vabastada, uudistada oma sisemise mehelikkuse-naiselikkuse mängu.
Loomulikkuse terviseks!
Kristiina
kristiinale@yahoo.com